Home

Welcome to your new site.

Welcome to your new site! You can edit this page by clicking on the Edit link. For more information about customizing your site check out http://learn.wordpress.com/

Latest from the Blog

#20 Dlaczego piasek nie przykleja się do olimpijskich siatkarzy plażowych? O historii odkrycia insuliny i olimpijskim piasku

Dzisiejszy wyjątkowy, jubileuszowy odcinek wideo rozpocznie Patryk, opowiadając niezwykłą historię odkrycia insuliny. Jeden z najważniejszych leków w historii przeżył burzliwą i zawiłą historię. Jaka jest przyszłość leczenia diabetyków?

Adrian z kolei odpowie na pytanie, które każdy chociaż raz w życiu musi sobie zadać – “Dlaczego piasek nie przykleja się do olimpijskich siatkarzy plażowych?” Odpowiedź może Was zaskoczyć!

#19 Czy mamy szansę na wodoromobilność? O ołowianej korelacji, przyczynowości i wodorowych ogniwach paliwowych

Dzisiejszy odcinek rozpoczyna Adrian, sprawdzając temat wodoru i jego zastosowania jako paliwo do wodorowych ogniw paliwowych. Jak działa ta technologia? Gdzie się ją wykorzystuje? Czy wodór ma szansę zadomowić się na rynku i stworzyć realną konkurencję dla swoich konwencjonalnych i elektrycznych odpowiedników?
Z kolei Patryk opowie opowie o różnicach między korelacją i przyczynowością oraz skupi się na tym jak niespodziewane konsekwencje może powodować obecność ołowiu w środowisku. Czy ołów może powodować przestępczość, czy ołów spowodował upadek Rzymu i co z tym wszystkim wspólnego ma Nicolas Cage? Dowiecie się tego w tym odcinku!

#18 Czy psychodeliki leczą? O problemach układów scalonych i terapeutycznych halucynogenach

Dzisiejszy odcinek rozpocznie Patryk, który opowie o niezwykłej i pełnej kolorów rowerowej wycieczce. Dodatkowo, wytłumaczy czy psychodeliki będą w stanie zbawić świat, a przynajmniej czy pomogą nam pozbyć się depresji.
Z kolei Adrian opowie o wpływie układów scalonych na duże braki w dostawach konsol Playstation, kart graficznych serii RTX 30×0 czy nawet samochodów. O co dokładnie chodzi? Kto rozdaje karty na tym rynku? Czy jest szansa na rozwiązanie sytuacji? Jak zbudowane i produkowane są układy scalone? Co to jest proces litograficzny? Na m.in. te pytania znajdziecie odpowiedzi.

Get new content delivered directly to your inbox.